logo

BEPOD – Podlahy Mladá Boleslav

Mládežnická 1435 Mladá Boleslav 293 01

+420 602 204 976

info@bepod.cz

Není podlaha jako podlaha aneb Velké srovnání podlahových krytin

a

Není podlaha jako podlaha aneb Velké srovnání podlahových krytin

Dřevěná podlaha

Rozdělujeme na vrstvené a masivní podlahy. Dřevěná masivní podlaha FEEL WOOD, to je investice do budoucna. Bude tu i za sto let. Tento stoprocentně přírodní materiál se vám odvděčí svou dlouhou životností, elegancí a perfektním vzhledem. Působí na všechny vaše smysly, zútulňuje, ale nenechá se zahanbit ani ve fyzikálních vlastnostech. Dřevo hřeje, je velmi odolné vůči bodovému zatížení, má antistatické vlastnosti a umožňuje několik způsobů pokládky. Dalším aspektem je bezesporu pozitivní vliv zdraví, vzdušnou vlhkost a optimální klima místnosti. Přidejte ještě originalitu a máte dokonalou podlahu se vším všudy.

Vrstvené podlahy mají zpravidla nášlapnou vrstvu dané dřeviny 3mm a jsou nalepeny na méně ušlechtilé dřevině např. na smrku. Zákazník tedy kupuje jen 3mm toho pro co si přišel. Jsou však tvarově stabilnější než masivní dřevo a jejich spoj bývá na zámkový.

Laminátová podlaha

Klasickou plovoučku najdete ve většině panelákových bytů, ale i v rodinných domech. Její největší výhodou je nižší pořizovací cena a poměrně jednoduchá pokládka, kterou zvládne šikovný domácí kutil. Můžete si pořídit opravdu kvalitní laminátovou podlahu, která vám bez problému vydrží několik let, ale mnohem častěji bohužel narazíte na podřadný výrobek. Chce to dobře vybírat a mít šťastnou ruku. Oproti dřevu je povrch této podlahy tvrdší a hlavně chladnější. Velkým nedostatkem je vysoká hlučnost.

PVC podlaha

Pozor, nemluvíme o linoleu (přírodní produkt). Mluvíme o polyvinylchloridu, syntetickém materiálu. Výhody PVC podlahy jsou zřejmé na první pohled – velmi jednoduchá pokládka (rozbalíte a je to), údržba a nízká cena. Jedná se ale o poměrně krátkodobé řešení. Tato podlaha není příliš odolná (snadno ji proseknete, nevydrží bodové zatížení), obsahuje chemické látky a v případě poškození ji nemůžete lokálně opravit. Spočítejte si, jestli se vám investice do PVC vyplatí.

Dlažba

V případě kvalitní dlažby získáte odolnou podlahovou krytinu, která se velmi snadno udržuje. Nepotřebuje skoro žádnou péči, a pokud se k ní chováte s ohledem, bude vám dlouho sloužit. Má však jedno velké ALE. Kdy pod ní není podlahové topení, je hodně studená. A taky tvrdá. A to vás prostě po chvíli přestane bavit.

Vinylová podlaha

Vinylové podlahy jsou velmi moderní, můžete je vídat stále častěji. Věrně kopírují masivní dřevěnou podlahu, nejsou tak studené jako laminát nebo dlažba. Tvoří perfektní dvojku s podlahovým topením. Zároveň je velmi tichá a odolná vůči tlaku. Podlahu si vždy nechte položit od profesionála, aby mezi jednotlivými dílci po čase nevznikly mezery.

Štítky příspěvků: